Kredyty bez BIK lub bez sprawdzania dochodów w banku?

Poszukiwanie w bankach kredytów przyznawanych bez weryfikowania kredytobiorcy w BIK, to strata czasu. W internecie często pojawiają się zapytania na przykład o treści „Który bank nie sprawdza w BIK”. Każdy bank sprawdza, musi sprawdzać. Kredyty bez BIK dostępne są tylko w niektórych firmach pożyczkowych które nie są bankami. Jeżeli więc w reklamie czytasz „bank bez BIK” to wiedz, ze to nie żaden bank ale parabank – niebankowa firma która udziela pożyczek i która o jej pożyczkach pisze „kredyty bez BIK”.

Osoby nieposiadające stałego, udokumentowanego źródła dochodów również nie otrzymają w banku kredytu. Osoby fizyczne są preferowane jako kredytobiorcy bankowi, jeżeli mają stałe dochody ze stosunku pracy na czas nieokreślony. Nie mogą też mieć zajęcia komorniczego na wynagrodzeniu.

Pożyczki bez sprawdzania dochodów i z zajęciem komorniczym to tak jak bez sprawdzania BIK tylko w niektórych pozabankowych firmach pożyczkowych. Zauważyć też należy, że ryzyko nieodzyskania pożyczki od osoby bez dochodów jest znacznie wyższe jak od osoby mającej zadłużenia w BIK (ale zatrudnionej): http://kredytowo.info.pl/udzielenie-pozyczki-wazniejsze-zatrudnienie-niz-bik/. Konsekwencją niesprawdzania w BIK i akceptowania jako pożyczkobiorców osób z zajęciem komorniczym pensji albo w ogóle bez dochodów, jest wyższe niż w bankach oprocentowanie pożyczki, rzeczywiste, realne oprocentowanie. Na przykład oprocentowanie realne chyba najbardziej znanej a jak o mnie chodzi to jedynej znanej pożyczki bez BIK na skalą ogólnopolską – pożyczki Provident – wynosi ponad sześćdziesiąt procent w stosunku jednego roku. To ze trzy razy więcej niż wynosi oprocentowanie realne kredytu gotówkowego w banku. A jak ktoś myśli, że wszystkie chwilówki pozabankowe przez internet są dostępne bez sprawdzania w BIK (obiegowa opinia), to się myli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.