Pożyczki bez BIK – dlaczego są drogie?

Pożyczki bez BIK czyli przyznawane bez sprawdzania pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej – to domena parabanków gdyż banki mają obowiązek sprawdzić kredytobiorcę w BIK. I nie chodzi tylko o to czy ktoś już w przeszłości miał albo aktualnie ma problemy ze spłacaniem bankowego kredytu, chociaż to też, jak najbardziej. Jednak ważne jest też i to czy i ile już innych kredytów ma zaciągniętych potencjalny kredytobiorca, nawet jeżeli nie ma zaległości w ich spłacie. Może bowiem okazać się, że ten kolejny kredyt to będzie dla niego zbyt duże obciążenia i wystąpią problemy ze spłacaniem rat.

A pozabankowe firmy pożyczkowe nie mają żadnej wspólnej bazy na wzór BIK. Oznacza to że możesz w dość krótkim okresie czasu nabrać pożyczek pozabankowych w wielu firmach pożyczkowych. Jest to ryzyko dla poszczególnych parabanków ale jest to ryzyko także dla Ciebie, pamiętaj o tym. Możesz bowiem tak rozochocić się w zaciąganiu pożyczek, że nie będziesz w stanie ich spłacić. A niektóre z takich firm pożyczkowych zachęcają pierwsza pożyczką całkowicie bez kosztów: http://pozyczkowo.sosnowiec.pl/2019/04/02/chwilowka-za-darmo-dla-uzaleznienia/ co jest prawdą ale pod warunkiem, że zwrócisz taka pożyczkę terminowo.

Ten krótki wpis ma jednak za zadanie uświadomić co niektórym, dlaczego pożyczki bez BIK są znacznie droższe od tych bankowych – dlatego że te firmy pozabankowe mają więcej przypadków pożyczek niespłaconych, nieodzyskanych. Jeżeli jednak już musisz brać taką pożyczkę, to zrób prędzej rozeznanie bo i na tym polu są znaczne różnice w oprocentowaniu rzeczywistym, nawet dwukrotne co jest nie do pomyślenia w przypadku bankowych kredytów gotówkowych. Przede wszystkim unikaj jeżeli możesz takich produktów jak pożyczki – chwilówki online i to głównie wtedy gdy przeczuwasz, że nie spłacisz na czas. Ich oprocentowanie rzeczywiste czyli ich faktyczny całkowity koszt wręcz zwala z nóg wysokością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.